Näide: Riina vahetab tihti töökohti. Nii pea, kui ta on oma töö ja ettevõttega harjunud ning kolleege tundma õppinud, tunneb ta igavust ning rahulolematust. Ta hakkab uusi CV-sid laiali saatma. Olgugi, et Riina elu tundub muretu, tunneb ta ennast rahulolematuna, sest ta tegelikult ei saavuta midagi. Tal ei ole mingeid pikemaajalisi sihte, mis annaksid tema tegevusele mõtte.
See on meist enamikule kõige tuttavam sektor. «Orav rattas» tüüpi inimene lükkab sageli tänase päeva rõõmu edasi, lootuses, et see toob kasu tulevikus. Selle sektori inimene tunneb näiteks, et kui ta saab midagi enamat (palgatõusu, oma kodu, uue auto, hea partneri jne), siis ta on rahul ja õnnelik.
Kui see eesmärk on täitunud, tuleb peaaegu kohe asemele uus soov, mida püüda. Kuigi «orav rattas» elavad inimesed võivad tunda lühikesi rahuoluhetki, kui nad on oma sihi saavutanud, lükkavad tulevikusoovid selle kiiresti kõrvale.
Näide: Karl õppis edukalt juba gümnaasiumis, eesmärgiga pääseda heasse ülikooli välismaal. See oli ka tema vanemate suur soov ja nad olid teda juba varakult õpetanud selle nimel vaeva nägema. Ka ülikoolis jätkas ta eduka tudengina, teda iseloomustas «palju tööd ja vähe lõbu» ja pärast kraadi omandamist oli tal mitmeid väga häid tööpakkumisi. Ta teadis, et peaks olema oma edu üle õnnelik, aga ta ei olnud. Kui ta sama tublilt jätkab, siis iga ametikõrgenduse ja palgatõusuga, mis ta saab, lisandub tema ellu uut stressi ja ängi.